رژیم آل خلیفه خودش را نوکر سعودی می داند

زمانی که مرتجعین منطقه مثل عربستان و… به صورت پادشاهی اداره می شدند در بحرین قانون اساسی ایجاد شد. بحرین مجلس داشت.

 

دکتر دهقانی نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با حضور در نماز جمعه تفت به ایراد سخن پرداخت.

وی با اشاره به سخنان حجت الاسلام غفوری درباره جنایات رژیم سعودی در یمن و دیگر نقاط که با پرورش تکفیری ها، طالبان، القاعده و داعش جنایات زیادی را بر علیه اسلام انجام داده اند گفت: این گروه ها اسلام را به عنوان دین خشونت در جهان معرفی می کنند. سال ها طول می کشد تا اسلام واقعی، اسلامی که طرفدار مظلومان است را به دنیا معرفی کنیم. اسلامی که پیامش صلح، محبت، آرامش، تقوا و اخلاق است. اسلامی که پیامش استقلال و آزادی است و نظام اسلامی مبتنی بر وحی عقل، منطق، قرآن و سنت منطبق باشد نه اسلامی که عربستان معرفی می کند.

نماینده تفت و میبد در ادامه پیرامون مسائل بحرین گفت: زمانی که بحرین مستقل شد کسانی برای این کشور قانون اساسی نوشتند که یکی از آنها آیت ا… شیخ عیسی قاسم است. زمانی که مرتجعین منطقه مثل عربستان و… به صورت پادشاهی اداره می شدند در بحرین قانون اساسی ایجاد شد. بحرین مجلس داشت.

وی اضافه نمود: الان همان روحانی که رهبر بود و خودش از پایه گزاران قانون اساسی بحرین بوده است توسط رژیم آل خلیفه که خودش را نوکر سعودی می داند و البته سعودی هم نوکر آمریکاست، سلب تابعیت می کند.

دکتر دهقانی با اشاره به اینکه پیام جمهوری اسلامی دفاع از همه مردم مظلوم است گفت: در یمن، بحرین فلسطین، لبنان، عراق و سوریه از مردم مظلوم حمایت می کنیم. آن وقت وزیر امور خارجه عربستان هر جا می نشیند مصاحبه می کند و برای حکومت سوریه تعیین تکلیف می کند که حکومت سوریه باید برود. اگر تو همچین جسارتی داری که برای کشور نسخه می پیچی آن هم کشوری که رئیس جمهورش با رای اکثریت مردم روی کار آمده است کشور خودت بسیار مستحق تر از این است.

وی با بیان اینکه یک بار گوش شنوا داشته باشید و حرف مردم کشور خودتان را بشنوید که با حکومت جائر، ستمگر و طاغوت مخالفند تصریح کرد: زنان در عربستان حق رأی ندارند، مجلس ندارند، سرنوشت کشورشان را تحویل قدرت های بیگانه داده اید. آن وقت برای کشور دیگری می خواهید تعیین تکلیف کنید. مردم تو را وابسته می دانند و اصلا به حرفت اعتنایی نمی کنند.

وی با بیان اینکه وزیر امور خارجه عربستان به زور چند رسانه وابسته صدایش را به گوش مردم جهان می رساند تاکید کرد: با پول نفت مردم مسلمان عربستان، کشت و کشتار راه می اندازید. مردم همه اینها را متوجه شده اند و در یک کلام الان روز به روز دارند به دیدگاه های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری دارند ایمان می آورند.

در ادامه دهقانی به سرنوشت صدام اشاره کرد و اینکه غرب و امریکا پس از سالها به حرف حضرت امام (ره) رسیدند و فهمیدند که صدام چه موجود پلیدی بوده است.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسالمی به مواضع مقام معظم رهبری درباره سوریه اشاره کرد و گفت: دیر یا زود این آتشی که افروختند دامن خودشان را خواهد گرفت. مقام معظم رهبری هم با این تعبیر گفتند آنهایی که باد می کارند طوفان درو می کنند. آنهایی که این آتش فتنه و تروریسم را ایجاد کردند روزی دامن خودشان را خواهد گرفت و ما قطعا شاهد آن روز خواهیم بود.

نماینده تفت و میبد در پایان در خصوص مسایل داخلی اظهار کرد: اولویت اول ما رسیدگی به اوضاع اقتصادی است که بار ها هم مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند و هیچ موضوعی فعلا در کشور بیشتر از این اهمیت ندارد که ان هم با هم دلی و وحدت حل می شود.

وی با بیان اینکه برنامه های اقتصادی باید با دیدگاه های کارشناسی منطبق باشد ادامه داد: همان طور که می دانید برنامه توسعه ششم اقتصادی اکنون در مجلس باز است و نمایندگان ضمن اینکه به سند چشم انداز۱۴۰۴ و سیاست های کلی نظام در خصوص اقتصاد مقاومتی توجه کامل دارند تلاش دارند تا به آن دست یابند.

وی چهار عامل در کار اقتصادی را این طور برشمرد: انرژی ارزان که ما در دنیا از نظر ذخایر نفت وگاز اول هستیم. معادن، که کشور ما یک کشور معدنی است. نیروی انسانی، ما نیروی وارداتی نداریم از کارگر گرفته تا مهندس همه از خودمان هستند. بازار مصرف،۴۰۰ میلیونی اطراف که هر چه ما تولید کنیم جا برای مصرفش هست.

نماینده تفت و میبد در پایان تصریح کرد: در کشور ما هرچهار اصل لازم وجود دارد. اما باید درست مدیریت شود تا نتیجه بدهد. برنامه می خواهد و کار و تلاش می طلبد. انتظار ما این است که یک نگاه ویژه به استان یزد و مخصوصا شهرستان تفت و میبد بشود که این ظرفیت موجود هرچه بیشتر از حالت باالقوه به حالت باالفعل در آید و مردم بتوانند استفاده کنند.