نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تفت؛

 سیاست ما حمایت از جبهه مقاومت است


نماینده محترم مردم تفت و میبد در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده گزارشی از عملکرد 40 روزه خود در مجلس شورای اسلامی را به استحضار شورا رساند.

دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی درباره علت حضور خود در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: تخصص من روابط بین الملل و تجربه من امنیت بود که بهترین کمیسیون متناسب با آن امنیت ملی و سیاست خارجی بود و پس از آن به لحاظ اهمیتی که مقوله فرهنگ داشت اولویت بعدی من کمیسیون فرهنگی بود که برای کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی انتخاب شدم و اکنون به عنوان نائب رئیس آن مشغول به فعالیت هستم.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به جلسه هفته گذشته این کمیسیون با وزرای خارجه و دفاع گفت: طبق قانون هر سه ماه یک بار این کمیسیون موظف است که گزارش روند اجرایی برجام را مورد بررسی قرار دهد و این صرفاً مختص وزارت کشور نیست و کلیه دستگاه های مربوطه را مورد بررسی قرار می گیرند.

وی در زمینه ناامنی های اخیر در منطقه گفت: همان گونه مقام معظم رهبری امام خامنه ای(مدّ ظلّه العالی) فرموده اند: سیاست ما حمایت از جبهه مقاومت و مقابله با اسرائیل است و در جنگ های 22 روزه و 33 روزه در کنار حزب الله ایستادیم و نشان دادیم که همواره خون بر شمشیر پیروز است.

دکتر دهقانی انقلاب اسلامی ایران را یک انقلاب فرهنگی خواند که پیام اصلی آن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود و افزود: اکنون دشمنان توانایی دیدن پیشرفت های ما در تکنولوژی، صنایع دفاعی، صنعت هسته ای و ... ندارند و دست به دشمنی می زنند.

ایشان با بیان اینکه هرچند در قضیه هسته ای در زمینه تحریم ها هزینه دادیم ولی فرصتی که به دست آوردیم رسیدن به فناوری هسته ای و چرخه سوخت بود که خیلی ارزشمند است و باید قدردان آن باشیم.

نماینده محترم تفت و میبد در پایان مشکل اصلی کشور را اقتصاد داخلی و ضعف مدیریتی دانست که ابراز امیدواری کرد تا با عملی نمودن اقتصاد مقاومتی این مشکلات حل شود.