دکتر فیروزآبادی نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس + پیام سردار سلیمانی

هشدار سردار سلیمانی مورد توجه دستگاه دیپلماسی قرار گیرد


نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که هشدار سردار سلیمانی نسبت به سلب تابعیت از رهبر شیعیان بحرین باید عمیقا مورد توجه دولت و دستگاه دیپلماسی کشور قرار گیرد.

سردار سلیمانی
کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سردار سلیمانی تنها یک فرمانده نظامی نیست بلکه یک استراتژیست و آشنا به مسائل سیاسی است که ابعاد شکل‌گیری افراط گرایی در منطقه را دیده است لذا کشورهای منطقه باید به هشدارهای ایشان توجه کنند.

وی افزود: در این پیام تذکرهایی برای تامین امنیت کشورهای منطقه و پیشبرد آرامش و مردم‌سالاری دینی و رعایت حق و حقوق مردم و اکثریت داده شده است.

سردار سلیمانی در این پیام می‌گوید که اگر بخواهید خلاف جریان آب شنا کنید به نتیجه نمی‌رسید چرا که حکومت‌های منطقه نیز پیش از آل خلیفه این راه‌ها را رفته و نتیجه‌ای نگرفته‌اند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس ادامه داد: برخورد آل خلیفه با رهبر شیعیان بحرین مرا به یاد برخورد صدام حسین با آیت‌الله صدر انداخت. البته امیدوارم مشکلی برای شیخ قاسم پیش نیاید اما حکام کشورها باید نگاهی به تاریخ داشته باشند و بدانند نمی‌شود با یک مرجع تاثیرگذار خیرخواه که حرف دل مردم را می‌زند و فرد پرهیزگار و ساده‌زیستی که با جریان اکثریت مردم همراه است، برخورد کنند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه هیچ حکومتی با ظلم پایدار نخواهد ماند، افزود: دستگاه دیپلماسی کشورمان بر اساس اصل حسن همجواری برای امنیت منطقه و کشورهای حاشیه خلیج فارس اهمیت ویژه‌ای قائل است و از حاکمان این کشورها می‌خواهد حق و حقوق اکثریت مردم را به رسمیت بشناسند، از تنش و تشنج پرهیز کنند، با مردم با آرامش برخورد کنند و اجازه رشد افراطی‌گری در کشورهایشان را ندهند.