بررسی مسائل و مشکلات کلان استان یزد و شهرستان ها در نشست با معاون اول رئیس جمهور

نشست مجمع نمایندگان استان و استاندار یزد با دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور (31 تیر 98)

در نشستی که صبح روز دوشنبه (31 تیر 98) در دفتر معاون اول رئیس جمهور با حضور دکتر اسحاق جهانگیری، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهور، جواد هروی، مدیرکل معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، معاونین معاون اول رئیس جمهور، مجمع نمایندگان استان یزد و استاندار یزد برگزار شد، مسائل و مشکلات کلان استان یزد و شهرستان های آن مورد بررسی قرار گرفت.

این نشست که با مدیریت دکتر دهقانی، رئیس مجمع نمایندگان استان برگزار شد، نمایندگان مردم در استان هر یک به طرح مسائل و مشکلات حوزه های انتخابیه خود پرداختند و همچنین استاندار یزد مسائل کلان استان را در 12 محور ارائه کرد.

مسائل مرتبط با آب، راه آهن، آزادراه نطنز به سیرجان، مشکلات بخش خصوصی در زمینه صنعت و مشکلات معادن و صنایع معدنی از جمله محورهایی بود که دکتر طالبی به آن ها پرداخت.

دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی، نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، در این نشست با طرح مشکلات شهرستان های تفت و میبد 20 میلیارد تومان اعتبار جهت آبرسانی روستایی و 20 میلیارد تومان جهت توسعه راه های روستایی از جمله راه ده بالا و طزرجان برای شهرستان تفت و همچنین 20 میلیارد تومان جهت رفع مشکلات آب بخش بفروئیه و 20 میلیارد تومان جهت متمرکز کردن چاه های آب آشامیدنی با آب انتقالی در شهرستان میبد در خواست کرد و دستور مساعد معاون اول رئیس جمهور را گرفت.

معاون اول رئیس جمهور در این دیدار با اشاره به فرصت های توسعه در استان یزد گفت: استان یزد باید به سمت صنایع کم آب خواه برود و از توسعه صنايعي كه به منابع آب نياز دارد فاصله بگیرد و مسير توسعه را از طريق توسعه فناوري هاي نوين دنبال كند.

اسحاق جهانگیری ظرفیت گردشگری در استان یزد را بسیار مطلوب خواند و گفت: ثبت شهر تاريخي يزد در فهرست ميراث جهاني يونسكو توجهات بين المللي را به اين شهر جلب كرده و استفاده مطلوب از اين ظرفيت به همراه تبليغات مناسب، مي تواند گردشگري استان را به ميزان قابل توجهي توسعه دهد.

گفتنی است معاون اول رئیس جمهور درباره مسائل و مشکلات مطرح شده قول مساعد پیگیری و در برخی موارد دستورات لازم را صادر کرد.