×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 294

دکتر دهقانی: تا زمانی که نماینده مردم هستم اجازه بهره برداری معدن در شیرکوه نمی دهم

دکتر دهقانی: تا زمانی که نماینده مردم هستم اجازه بهره برداری معدن در شیرکوه نمی دهم

نماینده تفت و میبد در نشست با شورای اسلامی روستاهای دهستان شیرکوه تفت با اشاره به اینکه اولویت اول شهرستان تفت، آب بود، گفت: با تلاش هایی که صورت گرفت توانستیم بیشترین اعتبار عمرانی استان را برای تفت بگیریم تا کلیه روستاها از آب آشامیدنی پایدار بهره مند شوند.

وی گرفتن مجوز گازرسانی به دهستان شیرکوه را دیگر اقدام خود عنوان کرد و گفت: به دلیل شرایط کوهستانی و اینکه گفته می شد منطقه خوش نشین است با مجوز گازرسانی مخالفت می شد که توانستیم آن را اخذ کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان به دیدار چند روز گذشته خود در زمینه گازرسانی به دهستان شیرکوه با مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اشاره کرد و گفت: در این نشست بر تسریع در گازرسانی به این دهستان تأکید شد.

دکتر دهقانی افزایش درآمد دهیاری ها از طریق اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده را اقدام مثبتی ذکر کرد و گفت: در سال ۹۵ شهرستان تفت ۴ میلیارد تومان درآمد از طریق مالیات بر ارزش افزوده داشت و فاصله اش با شهرستانی که بیشترین میزان وصول عوارض را داشت ده برابر بود، این در حالی است که اکنون درآمدها به هم نزدیک شده و تفاوت چندانی ندارد و شهرستان تفت سال گذشته ۱۸ میلیارد تومان درآمد از محل مالیات بر ارزش افزوده کسب کرده است.

وی افزود: هرچند اکنون هم افزایش درآمد مالیات بر ارزش افزوده ملموس است ولی اثرات آن طی یکی دوسال آینده در پروژه های عمرانی شهرها، دهستان ها و روستاها بیشتر نمایان می شود.

نماینده تفت و میبد تصریح کرد: شیرکوه سرمایه استان است و نباید اجازه دهیم که معدنی در آن به بهره برداری برسد و در این زمینه مرتب به مدیرکل مربوطه تذکر داده ام و تا زمانی که نماینده مردم این شهرستان هستم اجازه بهره برداری معدن در شیرکوه نمی دهم.

وی از شوراهای دهستان شیرکوه خواست تا چنانچه مجوز جدیدی برای معدن صادر شد اطلاع دهند تا جلوی آن را بگیرد.

دکتر دهقانی در عین حال وصول عوارض یک درصد از معادن را ضروری دانست و گفت: مجمع نمایندگان استان مرتب در این زمینه نشست دارد.

در این نشست شوراهای اسلامی دهستان شیرکوه به مسائل و مشکلات خود پرداختند که آلودگی فاضلاب، دفع پسماند و زباله ها، حضور اتباع بیگانه، تجاوز به مسیر رودخانه ها، ساخت و سازهای غیرمجاز، عدم وجود امکانات ورزشی، عدم وجود پارک در منطقه، بار ترافیکی در ایام آخر هفته، نیمه تمام ماندن پایگاه اورژانس و خسارت سیل به منطقه از مهمترین مشکلاتی بود که عنوان شد.