دهقانی: حفظ استقلال و خودباوری مهمترین میراث امام راحل است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس:
حفظ استقلال و خودباوری مهمترین میراث امام راحل برای ملت ایران است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ استقلال و خودباوری مهم ترین میراث امام راحل برای ملت ایران بود و نماد این خودباوری را می توانیم در پیشرفت کشور در فناوری صلح آمیز هسته ای مشاهده کنیم.

«کمال دهقانی فیروزآبادی» روز سه شنبه با بیان اینکه انقلاب ما بر پایه مردم سالاری دینی شکل گرفت است، اظهار داشت: امام راحل برای استقلال و نجات کشور از یک وابستگی خفت بار و ذلیلانه، و قراردادن کشور در مسیری مستقل بسیار تلاش کرد به طوری که امروز شاهد اقتدار جمهوری اسلامی ایران هستیم.

وی افزود: ایجاد یک باور ذاتی در بین مردم و جوانان کشور و ایجاد اعتماد به نفس ملی از مهم ترین میراث امام خمینی (ره) برای ملت ایران بود به طوری که اگر تا پیش از انقلاب اسلامی ایران، مردم به خودشان باور نداشتند، ولی امروز به این باور رسیدیم که بسیاری از کارها را خودمان می‌توانیم انجام دهیم.

نماینده مردم تفت در مجلس اظهار داشت: پیش از پیروزی انقلاب حتی کوچکترین نیازهای خود را از خارج وارد می‌کردیم ولی امام راحل ما را به این باور رساند که می‌توانیم روی پای خود بایستیم و کشورمان را خودمان با دست جوانانمان بسازیم.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: نماد این خودباوری را می‌توانیم در پیشرفت در فناوری صلح آمیز هسته‌ای مشاهده کنیم، کشوری که در گذشته حتی سیم خاردارهای خود را از خارج وارد می کرد به جایی رسید که توانست در فناوری صلح آمیز هسته‌ای به پیشرفت های بسزایی دست یابد، غربی ها و آمریکایی ها بسیار تلاش کردند تا ما به این تکنولوژی دست نیابیم ولی ما تمام تلاش خود را کردیم و سرانجام موفق شدیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: سیاست‌های امام راحل در قبال آمریکا، غرب و شرق بسیار حکیمانه بود، به شکلی که زمانی که دشمنان جنگ هشت ساله را به ایران تحمیل کردند موضع گیری های امام باعث مقاومت هشت ساله جوانان کشورمان شد و این رژیم بعث بود که در نهایت شکست بزرگی متحمل شد.

وی ادامه داد: امام راحل خوی تجاوزگری صدام را عامل تجاوز به خاک ایران معرفی کردند و از جامعه جهانی گله داشتند که چرا از صدام حمایت می‌کنید و جلوی وی نمی ایستید، ایشان بارها تاکید کردند که این کشورها از صدام آسیب می بینند، تا جایی که مشاهده کردیم پیش بینی های امام راحل به حقیقت پیوست و بسیاری از کشورهای غربی و کشورهای منطقه از صدام آسیب دیدند و خودشان تلاش کردند که صدام از بین برود.