×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 294

دهقانی: هیئت رئیسه باید درباره در دستور قرار گرفتن CFT تصمیم بگیرد

دهقانی به ایسنا خبر داد
هیات رییسه باید درباره در دستور قرار گرفتن CFT تصمیم بگیرد
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش این کمیسیون درباره‌ی بررسی‌های صورت گرفته در لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خبر داد.

کمال دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ آخرین وضعیت بررسی CFT در کمیسیون امنیت ملی، گفت: با توجه به پایان مهلت دو ماهه بررسی CFT در مجلس شورای اسلامی هفته گذشته این کمیسیون لایحه را بررسی کرد و نتایج آن را به هیات رییسه ارائه کرد.

وی توضیح داد: از آنجا که قبلا این لایحه در کمیسیون بررسی و رای‌گیری شده بود، این بار کمیسیون تنها به بررسی مجدد آن پرداخت و بر نظر قبلی خود تاکید کرد، یعنی بر اضافه شدن شروط هشت‌گانه و وجود اعلامیه تفسیری در این لایحه تاکید کرد و موضوع دیگری به آن اضافه و یا کم نکرد.

دهقانی در پایان گفت که گزارش بررسی مجدد کمیسیون هیات رییسه داده شده است که هیات رییسه باید درباره در دستور قرار گرفتن آن در مجلس شورای اسلامی تصمیم‌گیری کند.

به گزارش ایسنا، ۲۰ خردادماه مجلس شورای اسلامی دو ماه بررسی لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را مسکوت گذاشت که کمیسیون امنیت ملی شروط هشت‌گانه‌ای را به انضمام اعلامیه تفسیری مورد نظر وزارت خارجه به آن اضافه کرد. اکنون گزارش کمیسیون به هیات رییسه داده شده است.