جمعه, ۰۲ فروردین ۱۳۹۸

نتانیاهو با نفوذ در آفریقا به دنبال فرار از انزوا است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تحلیل فعالیت های نتانیاهو گفت

رژیم صهیونیستی برای فرار از انزوا و بی اعتنایی شرکای غربی تل آویو تلاش می کند با نفوذ در آفریقا از وضعیت به وجود آمده خارج شود.

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن وخیم دانستن انزوای رژیم صهیونیستی گفت: اشغالگران قدس در عرصه بین الملل وضعیت خوشایندی ندارند و حامیان تل آویو دیگر نسبت به آنها اقبالی ندارند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: کشورهای اروپایی به دلیل بار مالی و امنیتی اقدامات رژیم صهیونیستی در توسعه شهرک های صهیونیستی و جنگ افروزی های تل آویو تلاش می کنند از نخست وزیر صهیونیستی فاصله بگیرند.

وی تصریح کرد: سیاست های افراط گرایانه و نژادپرستی رژیم صهیونیستی موضوعی است که در افکار عمومی جهان سنگینی می کند و کشورهای غربی علی رغم میل باطنی خود ناچار به تبرئه جویی از اشغالگران قدس هستند. آمریکا هم که همچنان به عنوان حامی اصلی رژیم صهیونیستی در کنار تل آویو باقی مانده است با نتانیاهو دچار تنش است.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس گفت: جمهوری اسلامی معتقد است که رژیم صهیونیستی به شدت منزوی شده است و برای فرار از مخمصه ایجاد شده تلاش می کند در قاره سیاه نفوذ کند.

وی در ادامه افزود: مسئله اساسی برای رژیم صهیونیستی اینجاست که تروریست های تکفیری داعش در عراق و سوریه توسط نیروهای مقاومت زمین گیر شده اند و حلقه محاصره رژیم صهیونیستی در حال تنگ شدن است. اشغالگران قدس که طعم تحقیر توسط نیروهای مقاومت را در جنوب لبنان چشیده اند نگران تکرار این تجربه با شکست داعش هستند.

دهقانی فیروز آبادی گفت: نفوذ رژیم صهیونیستی به قاره سیاه توطئه ای است که در وهله نخست کشورهای مسلمان آفریقایی را در جهت مشروعیت زایی نشانه گرفته است. نتانیاهو تلاش می کند با این اقدام وجهه خود را تطهیر کند.

گفتنی است که  بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جریان سفر خود به کشورهای آفریقایی و دیدار با نخست وزیر اتیوپی توافق‌نامه‌های مختلفی را در زمینه‌های تکنولوژی، کشاورزی، ارتباطات، گردشگری و آموزش امضا کرد.

نتانیاهو در سفرهای خود به اوگاندا، کنیا، رواندا و اتیوپی تلاش کرد تا گستره نفوذ رژیم صهیونیستی را در کشورهای آفریقایی افزایش دهد.وی در جریان نشست‌های خود تاکید کرد که یهودیان اتیوپی همچنان می‌توانند به اراضی اشغالی سفر کنند.

رژیم صهیونیستی تلاش می کند به عنوان عضو ناظر در اتحادیه آفریقا حضور داشته باشد و تعاملات خود را با 54 عضو این اتحادیه گسترش دهد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

 www.firoozabadi.com

info@firoozabadi.com

عضویت در کانال تلگرام