جمعه, ۰۲ فروردین ۱۳۹۸

نیاز جدی و مهم امروز نمایندگان مطرح کردن طرح ها و ایده های جدید است

مسئله آب و مسئله معدن در استان بسیار مهم است. بارها این نکته را تذکر داده ام که خام فروشی نکنید. بیشتر مشکلات به خاطر نداشتن نوآوری است. طرح هایتان را برای کل کشور طراحی کنید.


به گزارش صدای میبد: در این دیدار دکتر دهقانی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی درباره فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در مجلس با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان به رایزنی پرداخت.

دکتر دهقانی با آیت الله ناصری

آیت الله ناصری امام جمعه یزد در این نشست خواستار تعدیل شدن بعضی قوانین و نظارت بر پیمانکاری ها، قاچاق کالا و ارز، وجود کالای بی کیفیت خارجی در بازار که باعث لطمه به صنعت نساجی و پوشاک کشور شده است شد.

وی همچنین از ادغام برخی از وزارتخانه همچون ورزش و جوانان، صنعت، معدن و تجارت و … که سبب شده است فعالیت ها برخی تحت الشعاع برخی دیگر قرار بگیرند انتقاد کرد.

آیت الله ناصری در این دیدار همچنین با آرزوی توفیق خدمت برای خدا و به مردم کشورمان بهترین کار انسان را فعالیت با نیت برای خدا و برای مردم برشمرد و افزود: چنانچه به خاطر خدا فعالیت کنید خداوند همه زمینه ها را فراهم می کند.

وی همچنین با اشاره به خاطراتی از مرحوم حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی که در ایام قحطی برای تمام مردم نیازمند چه مسلمان و چه غیرمسلمان مواد غذایی تهیه می کردند در جواب به اعتراض مردم آنها را بنده خدا می دانستند افزود: شیخ غلامرضا با این کار دل آنها را به اسلام متمایل می ساختند. اما گاهی سیاسیون ما چرتکه می اندازند و می گویند این با ما هست و این با ما نیست.

نماینده ولی فقیه در استان راه برون رفت از مشکلات را طرح های تازه از سوی نمایندگان مجلس برشمرد و خاطرنشان ساخت: نیاز جدی و مهم امروز نمایندگان مطرح کردن طرح ها و ایده های جدید است.

وی ادامه داد: برنامه ریزی برای حل مسائل اقتصادی و اشتغال نیاز به طرح های جدید دارد که البته امداد خدایی هم می طلبد. باید با مطالعه و بررسی قوانین و مصوبات راه کارهای جدیدی بیابید و البته در این راه می توانید از متخصصان و مشاوران فنی بیرون از مجلس کمک بگیرید.

آیت الله ناصری با بیان اینکه ما می توانیم از کشورهای دیگر در این زمینه الگو بگیریم تصریح کرد: باید خودمان کار کنیم و وارد میدان بشویم. در کشور ترکیه هدفمندی یارانه ها به خوبی جواب داد، اما در کشور ما هنوز جای کار دارد.

وی با تاکید بر این نکته که ما در صنعت هنوز به خودباوری نرسیده ایم و سرمایه هایمان را در زمینه های مختلف صرف می کنیم و به اصل کار نمی پردازیم گفت: مسئله آب و مسئله معدن در استان بسیار مهم است. بارها این نکته را تذکر داده ام که خام فروشی نکنید. بیشتر مشکلات به خاطر نداشتن نوآوری است. طرح هایتان را برای کل کشور طراحی کنید.

دکتر دهقانی در پایان این جلسه با اشاره به اینکه دولت نقش سیاست گذاری را دارد بر پر رنگ تر شدن نقش بخش خصوصی در مسائل کشور تاکید و البته بررسی قوانین مربوط به فعالیت بخش خصوصی را لازم و ضروری برشمردند.

نماینده مردم تفت و میبد در این رابطه گفت: ضعف قوانین بین بخشی از مشکلات فعلی است که باید حتما مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به آغاز فعالیت مجمع نمایندگان استان آن را یک فعالیت خوب ومناسب در جهت هماهنگی بیشتر مسئولین و دست اندرکاران استان برای حل مشکلات برشمرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

 www.firoozabadi.com

info@firoozabadi.com

عضویت در کانال تلگرام